LALTAP

Výtvarné workshopy pro děti

V roce 2024 pokračuje Muzeum Vysočiny Třebíč v pořádání výtvarných workshopů pro dětského návštěvníka. LALTAP je název výtvarných muzejních aktivit (uhodnete, co dané slovo znamená?). Navazujeme tak na výtvarný příměstský muzejní tábor, kde se děti staly členy spolku LALTAP. Výtvarnými workshopy k výstavám chceme v dětech probudit zájem o výtvarné umění, podpořit místní výtvarníky a zprostředkovat setkání s nimi. V roce 2023 jsme uskutečnili tři workshopy pod vedením zkušených lektorů – odborníků a jednu exkurzi. Děti si měly možnost vyzkoušet velkoformátovou malbu s výtvarníkem Zdeňkem Šplíchalem, také techniku kyanotypie s Honzou Slavíčkem či si vyrobily betlémovou figurku pod vedením betlémářky Ilony Klawitter. Během podzimu jsme společně vyrazili do ateliéru Aliterra v Tasově, kde jsme modelovali technikou pro nevidomé.

Děti jsou tak zapojeny prostřednictvím výtvarných workshopů a dílen do procesu učení v oblasti kulturní. Rozvíjí svoji kreativitu, komunikaci, spolupráci, motorické dovednosti. Učí se vnímat výtvarné umění jako možnost vyjádření se, inspirace, diskuse, vnímání a respektování názoru jiných. V roce 2024 nás čekají čtyři workshopy a jedna exkurze.

neděle 25. února, 14:00–16:30

Kontrastní malba na plátno, lektorka Drahomíra Maloušková

workshop k výstavě Konec lesa začátek

neděle 17. března, 14:00–16:30

Akční malba na sololit, lektor Lubomír Kerndl

workshop k výstavě L. Kerndla v zámecké konírně

čtvrtek 28. března, 8:00–15:00

Exkurze do Galerie 12 a workshop ve zdejší kovárně (Náměšt nad Oslavou)

lektoři Pavel Tasovský st. a Pavel Tasovský ml.

Exkurze proběhne v rámci prázdninového dne. Cena 300 Kč (100 Kč exkurze, 200 Kč prázdninový den)

neděle 21. dubna 14:00–16:30

Vyšívané obrazy, lektorka Petra Zelenková

workshop k výstavě Nástěnných kuchařek

neděle 26. května, 13:00–16:00

Smaltované obrazy, lektorka Petra Janoušková

workshop k výstavě Open Per4mance

cena 50 Kč

Workshopy jsou určeny dětem školního věku bez doprovodu rodičů. Projekt je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury ČR.

Muzeum nás baví, umění nás baví.

Kontakt a rezervace na jednotlivé workshopy: Mgr. Eva Novotná, e.novotna@muzeumtr.cz, 568 408 897