V páteční večer 24. listopadu se v 18:00 hodin otevřou dveře třebíčského zámku společně s expozicí Cesty časem v Předzámčí a bazilikou sv. Prokopa, uzavřou se pak ve 22:00 hodin. Listopadový termín je trochu netradiční. Obvykle se muzejní noc koná v květnovém či červnovém termínu. Třebíčské muzeum si muzejní nocí v tomto termínu připomene 10 let od rekonstrukce zámeckého areálu a muzejních expozic.

Na co se můžou návštěvníci těšit?

- Volně přístupné muzejní expozice a expozice Cesty časem v předzámčí,

- komentované prohlídky expozice Valdštejnové na Třebíči, prohlídky trpasličí galerie a krypty baziliky,

- výstavu fotografií Michaela Dusa v galerii Tympanon,

- přednášky muzejních odborníků,

- promítání fotografií a filmů z rekonstrukce v prostorách multifunkčního sálu třebíčského zámku,

- aktivity pro děti (tvořivé dílny v expozici Cesty časem v Předzámčí, muzejní hra pro celou rodinu),

- 19:00 a 20:00 hudební půlhodinky v bazilice sv. Prokopa,

- 21:00 koncert L. P. – LockDown Project v Kamenném sálu a další.

Prostor Rajského dvora a schodiště osvětlí lampičky spolku Míša & Míša, které budou v případě zájmu k zakoupení. Koupí podpoříte tento spolek, který pomáhá handicapovaným začlenit se mezi zdravé lidi.

Občerstvení nabídne muzejní kavárna.

Přijďte si užít večer na třebíčském zámku.

Vstup zdarma.

Přednášky v Kamenném sále:

18:30 Betlémy v Muzeu Vysočiny Třebíč – Tomáš Hartman
19:00 Valdštejnské erby v Kamenném sále – Eva Hladká