Od řemesla k umění

Projekt od řemesla k umění je série čtyř přednášek a workshopů, které jsme uspořádali především pro děti druhého stupně základní škol.
Cílem projektu bylo dětem ukázat možnosti uměleckých škol a profesí. Prozkoušet si něco z onoho řemesla, nebo povolání a doufáme, že to v dětech probudí nadšení k umění.
První dva workshopy již proběhly. Začali jsme fotografkou Monikou Simonovou, kde se děti seznámily s fotografií, jejími principy a vyzkoušely si například focení perspektivy, struktur a koncertu. Pokračovali jsme sochařkou Sárou Skoczkovou, kde se seznámily se sochařstvím v moderním umění a pomocí hlíny vytvářely destičky,v negativu, které potom odlily a výrobek jïm zůstal.
Následující workshopy se budou konat v březnu.

Tímto děkujeme základním školám za skvělou účast a zájem Základní škole T. G. Masaryka Moravské Budějovice a Základní škole Havlíčkově Moravské Budějovice.
Můžete si prohlédnout pár z prací žáků. Neskutečně se jim povedly.
Máme radost, že tento projekt mohl vzniknout a to i díky finanční podpoře Evropské unie, prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstvem kultury.