Zveme vás 21. září 2022 v 17 hodin do zámecké konírny Muzea Vysočiny Třebíč na 16. ročník literárního happeningu Noc literatury.

Záměrem akce je netradičním způsobem přiblížit veřejnosti současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení v atraktivních, či běžně nepřístupných místech.

Na akci spolupracují Městská knihovna v Třebíči a Muzeum Vysočiny Třebíč. A právě v muzeu, tedy konkrétně v zámecké konírně, v kulisách stále probíhající výstavy historických kočárků a kolébek bude Eva Novotná od 17 hodin číst z knížky Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu od francouzské spisovatelky Maryse Condéové.

Určitě přijďte, těšíme se na vás.

A možná to stihnete ještě na 18. hodinu do Centra tradiční lidové kultury, kde proběhne Noc literatury také a kde si od 18 hodin budete moci poslechnout četbu ukázek z knih tří evropských autorů v podání muzejníků Katiny Lisé a Milana Nohy a Ivety Ondráčkové z Městské knihovny v Třebíči.

www.nocliteratury.cz

www.knihovnatr.cz/cze/kalendar-akci/noc-literatury__4905/